dd6d7b9d8996c0fe8f7b3768dcc2a622.jpg

HAKKIMDA

2018 yılında burslu olarak eğitim gördüğüm Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü 3 senede bitirmeye hak kazanarak mezun oldum. Lisans hayatım devam ederken birçok yerde staj deneyimi elde ettim. İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü Deneysel Psikoloji bölüm başkanı Prof. Dr. Ayşe Ayçiçeği Dinn’in yürütmüş olduğu “İstanbul Frontal Batarya” projesinde stajyer psikolog olarak çalıştım. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri bölümünde yaptığım stajda psikiyatrik muayenelere ve grup terapilerine katıldım. Poliklinik ve psikiyatri acil servisi gözlemleme, psikolojinin incelediği birçok alanda öğrendiğim teorik bilgiyi burada gözlemleyerek pratiğe dökme şansı elde ettim.  Haliç Üniversitesi sosyal gönüllük projesi olan “Nar Harekatı”  ile sevgi evlerinde bulunan çocuklarla çalışmalar yaptım.

Lisans sonrası gönüllülük esaslı özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların ve bu süreçte psikolojik desteğe ihtiyaç duyan ebeveynlere yönelik destek veren çalışmalarda bulundum. Ayrıca Klinik Psikolog Alp Örek ve Klinik Psikolog Özge Ünal’ın asistanlığını yürüttüm. Bu süreçte çocuk, ergen ve yetişkin danışanları gözlemleme ve süpervizyon alma şansım oldu. Kurum tarafından verilen mizaç eğitimlerine katıldım ve literatür tarayarak yazılar yazıp, çalışmalar yaptım.

Şu anda özel bir kurumda okul psikoloğu olarak çalışmaktayım. Kurum olarak düzenlediğimiz “Anne-Baba-Çocuk Atölyeleri"  ile ebeveyn ve çocuklara yönelik çalışmalar yapmaktayım. 

 

 

Eğitimlerim

 

 • Temel Mindfullness Eğitimi- Prof. Dr. Bilge Uzun

 • Metakogntif Terapi Temel İlke ve Beceriler Eğitimi- Hilal Bebek

 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi- Prof. Dr. Başaran Gençdoğan

 • Çocukluk Travmaları ve Okula Yansımaları- Ezgi Demirer

 • Çocuk ve Ergen Danışmanlığında Yaratıcı Tekniklerin Kullanımı Eğitimi-Selçuk Tokaç

 • Terapötik Kartlar Eğitimi- Doç. Dr. Durmuş Ümmet

 • Okul Ortamında En Sık Karşılaşılan Nöropsikolojik Sorunlar ve Rehberlik Servisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler - Prof. Dr. Oya Güngörmüş Özkardeş,

 

 

Uyguladığım Testler

 

 • Çocuk Değerlendirme Testleri (Wısc-R Zeka Testi Agte , Cat Frostig Görsel Algı Testi Kelime Söyleyiş Testi Frankfurter Dikkat Testi Catell 2a-3a Zeka Testi Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi Metropolitan Okulolgunluğu Testi Porteus Labirentleri Testi Kent E.G.Y Zeka Testi, Yale-Brown Okb Ölçeği Bender Gestalt Görsel Algı Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi Kınder Angst Korku Testi Okula Hazıroluşluk Testi Öğrenme Güçlüğü Belirti Tarama Envanteri Burdon Dikkat Testi Sınav Kaygısı Ölçeği Gessel Gelişim Figürleri Testi Çocuklar İçin Anksiyete Ölçeği Çocuklar İçin Depresyon Ölçeği Çocuklar İçin Kaygı Bozukluğu Ölçeği Çocuklar İçin Dehb Ölçeği)

 • Klinik Batarya Ölçekleri (Beck Depresyon,Umutsuzluk Ölçekleri Staı I-Iı Durumluluk Ve Süreklilik Kaygı Ölçekleri Beıer Cümle Tamamlama Testi Scl-90 Psikolojik Belirti Tarama Envanteri Kse Kısa Semptom Listesi_ Psikoloji Akademisi

 • Minnesota Çok yönlü Kişilik Envanteri- Psikoloji Akademisi

 • MOXO Dikkat Testi- MOXO Türkiye

 • M.E.B. Özel Eğitimde Uygulamalar- M.E.B